Güven Hastanesinde pozitif enerji

Hani, sağlık ve ya ceza ile ilgili hasbıhallerde “Allah cc. Kimseyi ne hastaneye ne de hapishaneye düşürmesin.
Bu haber 2014-11-04 22:05:04 eklenmiş ve 12316 kez görüntülenmiştir.

” İle “Allah cc. Bizleri doktorlara muhtaç etmesin ve doktorsuz da bırakmasın” duaları edilir genellikle. Bizlere de bu dualara amin demek düşer.

İlimizde sağlık hizmetleri konusunda bayağı mesafe kat edilmesi oldukça sevindirici bir olay. Tabi hükümetin sağlık alanındaki reformunu da göz ardı etmemek lazım.

Yerel basında Güven Hastanesine Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinden Ürolog Prof. Dr. Ekrem Recep Özman ile anlaştıklarını okumuştum. Sağlık güvencesi olan Bağ Kur karnesiyle böbreklerinden rahatsız olan annemle Güven Hastanesinin yolunu tuttuk bir Çarşamba sabahı. Hastanenin girişinde teşrifatçı vazifesiyle şık giyimli bir bayan güler yüzle bizi karşılayıp yardımcı olmanın telaşı içine giriyor. Görev bilinci ve sorumluluğuyla hareket edişi oldukça mutluluk vericiydi. Muayene ücretini ödeyip ikinci kata çıktık. Sıramızı beklerken bekleme salonunda dikkatimi çeken LCD ekran televizyonla hasta ve yakınlarının sıkılmalarına engel olunuyor. Sıramız gelince içeri girdik. Hekimlik konusuna hakim, vakar kişiliği, hastaya verdiği güven ve yaydığı pozitif enerjisi takdir edilir cinsten.Hastalığı teşhis adına en ince ayrıntısıyla soru sorup cevapları not etmesi, baştan savmayı adet edinen doktorlara inadı gözden kaçmadı. Muayene ücretlerine tahlil ve tetkikleri dahil ettiklerinden, aklımca yüzeysel bir oyalamayla teşhis edeceği zannediyordum. Kan, idrar, ultrasyon ve karın grafiğini isteyişi, haklarındaki düşüncelerimi yanılttı. Laboratuara inerken Kocaman akvaryum ve içinde usul usul yüzen balıklar, etrafını da çiçek bahçesini aratmayacak derecede rengarenk çiçeklerle ne güzel donatmışlar. Ve hemen arkasında ser levha ettikleri “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” Kanuni Sultan Süleyman’ın kendisine resmi ziyarette bulunan ecnebi doktorları kabulünde söylediği özlü söz oldukça manidar ve oldukça isabetli geldi bana…

Alt katta da yine giriş katındaki bayan gibi evrakları elimden alıp annemi koluna girdi. Tahlil ve tetkik için bir o yana bir bu yana koşturması kayda değer bir hareket. İlgi bile bir hasta için şifa bulmanın kapısını aralıyor, yakınına da güven aşılıyor.

Birbirleriyle güler yüzlülük ve adeta hizmet yarışına giren nazik personellerle karşılaşmamız gösteriyor ki, hem alımlarda bayağı sık dokuyup ince elemişler hem de gayet iyi eğitilmişler. Bu da bizlerin hoşuna gitmiyor değil.

Bu hayırlı hizmetin bir de hayır cihetini de unutmamak lazım. Bereket ve hayrın da maddi imkansızlıklar içinde olan vatandaşlara daha bir eğilim, zaman zaman özellikle eğitim yuvalarında sağlık taramaları yapılırsa oldukça isabetli olacağı kanaatindeyim.

Karşılarında bulunan arsayı otopark olarak değerlendirilip böylelikle hastane önündeki trafik sorun ve görüntü ile gürültü kirliliğine son verilebilir diye düşünüyorum. Ve de sinsice vücutta peyda olan hastalıklar için erken tanı olarak mutlaka Chek-up sistemini geliştirmelerini öneriyorum. Laboratuar bölümü oldukça dar ve havasız. Bu sorunun üstesinden gelip bir an önce çözüm üretmelerini diliyorum.

“Hastalık gelmeden sıhhatin kıymetini bilin.” Öğretisini bizlere yol haritası olarak sunan bir dinin mensubu olarak, sıhhatimize ne denli hassasiyet göstermemiz gerektiğini gözler önüne seriyor.

Siirtçe olarak kendine özgü bir dille, hastalık zamanlarında “Ya Rabbi..! Veceh Mahmul.” (Ya Rabbi taşınabilir bir hastalık) Ve hastalık konularında ise terennüm edilen “Ya Rabbi…! Selemit Il İmen ve afiyetil beden.”(Ya Rabbi. İman selameti ve beden afiyeti) dualarla Şafii olan Cenab-ı Allah’a iltica ediyoruz.

Hastane sahipleri, İdarecileri, Baş tabip, doktorlar, sağlık personelleri ve bütün çalışma ekibini can-ı gönülden tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim.
Bu vesileyle tüm hastalara acil şifalar dileğiyle.

M.Şakir ÖZMAZI


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
reklam
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
© Copyright 2017 Siirtim. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
HABERSAL.NET İHA ABONESİDİR.
Siirt Ürünleri
bıttım sabunu
bıttım sabunu