Kadına Şiddet Konusunda İmamlar Bilgilendirildi

Siirt İl Müftülüğü, KAMER Vakfı Siirt Şubesi’nin girişimleriyle kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri ve kız çocuklarının okula gönderilmemesi ile ilgili konularda imamları bilgilendirdi.
Bu haber 2015-02-19 12:02:06 eklenmiş ve 740 kez görüntülenmiştir.

Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın, Siirt Barosu’na kayıtlı avukat Servet Danış ve çok sayıda din görevlisinin katılımıyla Sancaklar Çarşı Camisi’nin alt katında düzenlenen toplantıda konuşan Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, kadınların toplumdaki rolü ve Hz. Muhammed’in (sav) kadına verdiği önem hakkında bilgiler verdi. Erken yaşta evliliklerin önüne geçilmesi için kız çocuklarının okula gönderilmesi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi konusunda çeşitli toplantılar yapıldığını belirten Arvas, Cuma günleri vaaz ve hutbelerde de sık sık bu konuların anlatıldığını, özellikle din görevlilerine bu konuda büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.
Avukatı Servet Danış ise, kadına yönelik şiddet ve kız çocuklarının okula gönderilmemesinin hukuki boyutu hakkında bilgiler verdi. Toplantının öncülüğünü yapar KAMER Vakfı Siirt Şube Başkanı Sara Turhan, ’O köy bizim köyümüzdür’ projesiyle kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.
Daha önce kaymakamların desteğiyle ilçelerde kadınlara yönelik çeşitli bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini ifade eden Turhan, "İl Müftülüğü’müzün öncülüğünde bugün de 150 din görevlisinin katılımıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısı çok verimli geçti. Emeği geçen İl Müftüsü Faruk Arvas, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın ve Baromuz temsilcisi Servet Danış’a teşekkür ediyoruz" dedi


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
reklam
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Siirtim. bıttım sabunu faydaları siirt bıttım sabunu bıttım sabunu bıttım sabunu doğal bıttım sabunu
Siirt Ürünleri