Genelkurmay Tarafı Yalanladı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Aktütün saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamada, askeri hatanın olmadığını söyledi ve Taraf Gazetesi'nin haberlerini yalanladı.
Bu haber 2014-12-23 20:28:51 eklenmiş ve 40788 kez görüntülenmiştir.

Orgeneral Işık Koşaner,  konuşmasında , Aktütün olayına ilişkin Bayraktepe ve diğer bölgelere kuvvet tahsisi, ateş planları, sevk ve idarenin askeri esaslara uygun şekilde yapıldığını, İkinci Ordu Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında herhangi bir eksiklik saptanmadığını bildirdi.

Orgeneral Koşaner, Taraf Gazetesi'nde yer alan ''insansız hava aracı'' görüntülerinin hiçbirinin Aktütün olayına ilişkin emare teşkil etmediğini ifade etti. 

Orgeneral Işık Koşaner, Taraf Gazetesi'nin yayınladığı görüntüleri yalanladı. Taraf Gazetesi'nin Aktütün saldırısı öncesinde bölgeden çekildiğini iddia ederek yayınladığı İnsansız uçaktan çekilen görüntülerin Kandil Dağı'ndan çekildiğini söyledi. Orgeneral Koşaner, 2 Ekim gününe ait olan görüntülerdeki kişilerin ise terörist değil, Şemdinli'de boş olan bir köyde ekin yapan çiftçilerin olduğunu ifade etti.

Orgeneral Bayraktepe'de görevli birliklerin vazifelerini üstün bir cesaretle yerine getirerek, canları pahasına mevzilerini savunduklarını belirterek, ''Bayraktepe teröristlere terk edilmemiştir'' dedi. 

Üs Komutanlığı tarafından bölgenin takviyesinin zamanında düşünülerek birliklerin risk altında Aktütün bölgesine indirildiğini, Bayraktepe de önemli bir aksaklık yaşanmadığını anlatan Orgeneral Koşaner, bölücü terör örgütü açısından olayın adeta bir intihar saldırısı olduğunun görüldüğünü vurguladı. Orgeneral Koşaner, bölgede tertiplenme ve diğer konuların, askeri teknik ve taktiğe uygun olduğunun görüldüğünü ifade etti. 

Orgeneral Koşaner, ''Bayraktepe olayı gibi taktik seviyede meydana gelen olayların değerlendirilmesi ancak görev başındaki askerlerce doğru şekilde yapılabilir'' diye konuştu.


ETİKETLER : taraf gazetesi ateş planları orgeneral koşaner
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
reklam
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Siirtim. bıttım sabunu faydaları siirt bıttım sabunu bıttım sabunu bıttım sabunu doğal bıttım sabunu
Siirt Ürünleri