Siirt Seçim Analizi - Hangi Parti Nerde Güçlü

Ak Parti adayını en sona bırakıp açıklamasının kendisine avantaj yaratmadığı görüldü.Siirt'te seçimlerin üç iddialı partisi, HDP, AKP, CHP olarak görülüyor.Vatandaşlar daha çok bu üç partiye ilgi gösteriyor.
Bu haber 2014-12-21 16:55:48 eklenmiş ve 57150 kez görüntülenmiştir.

AK PARTİ'nin adayını açıklamasının ardından,Siirt AKP'de yaşanan kısa süreli gerginlik, Davos'taki Erdoğan'ın çıkışından sonra tekrar toparlanmaya yol açtı.Buna rağmen halkın AK PARTİ belediye başkan adayına karşı soğukluğu devam ediyor.
 
DHP  çalışmalarına aralıksız yoğun olarak devam ediyor.HDP taraftarlarının bir anlarını bile boş geçirmedikleri göze çarparken,Siirt HDP'deki en büyük kaygının seçimlerde yaşanabilecek usulsüzlükler olduğu öğrenildi.
 
Siirt'te bütün siyasi partilerden, önce adayını açıklayan CHP,iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.Sessiz ve derinden çalışan Siirt CHP'si 29 Mart'ta Siirt halkının tercihinin CHP adayından yana olacağından emin görünüyorlar.
Siirt seçimlerinde öne çıkan HDP,AKP,CHP dışındaki partilerin varlıkları ve yoklukları hisedilmezken,AKP'nin bazı siyasi partilerle temas kurup,AKP lehine feragatta bulunmaları için teklif götürdüğü ve HDP aleyhine bir bloklaşma yaratmak için çaba içinde olduğu dile getiriliyor.
 

 KURTALANDA KÜSKÜNLER BELİRLEYİCİ FAKTÖR OLACAK

KURTALAN:Seçimler bu ilçemizde DTP,AKP,SAADET partisi arasında geçecek.DHP adayı Necat Yılmaz'ın sevilen,herkesin derdine koşan bir siyasetçi olması DTP'ye Kurtalan'da avantaj sağlarken, AKP  adayı Nevzat Karaatay'da,Kurtalan'da sevilen bir aile olan AK PARTİ adaylığının Akgün'lere verilmemesinin yarattığı dezavantajla seçimlere giriyor.Kurtalan'daki seçimlerde yarışın ağırlıklı olarak HDP ile AKP arasında geçeceği dile getiriliyor.
 

ŞİRVAN AKP'NİN GİBİ...

ŞİRVAN:iki dönemdir AKP'den belediye başkanlığı yapan Necat Cellek,Şirvan ilçesinin seçimi kazanacak tartışmasız ismi.HDP 'nin Şirvan'da seçimleri kazanmasına 'imkansız' yorumu yapılıyor. HDP'nin Şirvan'da aday gösterip,göstermediği konusunda bir bilgi edinilemedi.Şirvan'da,Cellek'in rakibi olarak Saadet partisi görülüyor.Şirvan,Siirt'in ilçeleri arasında en muhafazakar yer olarak bilinen bir kasaba.
 

PERVARİ'DE AKP KAN KAYBETTİ...

PERVARİ:DTP,CHP,AKP'nin favori olduğu bir ilçe.Feodalitenin halen hüküm sürdüğü ilçe olan Pervari'de,seçim sonuçları bu kez farklı olabilir yorumları yapılıyor.İki dönemdir AKP'den belediye başkanlığı yapan Abdurrahman Dündar'ın bu seçimlerde kazanamayacağını dile getiren Pervarililer, HDP adayı Mehmet Vançin ile CHP adayına şans tanıyorlar.
 

BAYKAN'DA DTP'NİN AYAK SESLERİ

BAYKAN:HDP  ile DSP arasında geçeceği öngörülen seçimin en büyük favorisi HDP adayı emekli öğretmen Yılmaz Çınar, daha önce de Baykan'da bir dönem belediye başkanlığı yapan Çınar için,Baykan'da seçim kazanacak tek aday belirlemesi yapılıyor.
 

TİLLO'YU PARTİLER DEĞİL CEMAATLER KAZANIYOR

AYDINLAR (TİLLO)Bu ilçemizde seçimlerin favorisi partiler AKP,MHP,DP,SAADET partisi olarak görülüyor.Aydınlar'da seçimlerin kazanılmasındaki en büyük faktörün,bu ilçede var olan cemaat ve tarikatların tutumuna bağlı olduğu dile getiriliyor.
 

DTP'NİN "KURTARILMIŞ BÖLGESİ"  CIWANÎKA

GÖKÇEBAĞ(BELDE)HDP adayı emekli işçi Ahmet Bardak'ın seçimleri şimdiden kazandığını belirten belde sakinleri,Ahmet Bardak'ın adaylığı etrafında bütün belde insanlarının bir araya geldiğini ifade ediyorlar.Gökçebağ,öteden beri Siirt bölgesinde HDP'nin sürekli seçim kazandığı yer olarak biliniyor.
 

ERUH'A RESSAM BAŞKAN GELİYOR GİBİ..

ERUH:Seçimler HDP, Ak Parti ,Bağımsız adaylar arasında geçecek.AKP adayı Cevher Çiftçi'nin adaylığına sıcak bakmayan daha önce Ak Parti'ye oy vermiş olan Eruhluların,bu kez şu anki belediye başkanı AKP mağduru Hamit Nas'a yönelecekleri gözlemleniyor.
Eruh'ta çok isabetli bir aday seçimi yaptığı belirtilen DTP'nin, seçimleri kazanmasına yüzde 80 gibi bir ihtimal veren Eruhluların, HDP adayı Melih Oktay'ı destekleyecekleri dile getirilirken,Eruh'taki HDP  tarftarları seçimlere hile karıştırılacağı iddiasını dile getirip seçim günü Eruh'ta avukat ve HDP milletvekilerinin bulunması gerektiğini belirtip,kaygılarının yersiz olmadığını ifade ediyorlar.


ETİKETLER : siirt akp milletvekilleri milletvekili adayları 2011
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
2015 siirt ak parti
Mustafa 2014-12-21 17:16:38
HDP olurmu öyle şey bi kre siirtee dtp kazanacağına ihtimal vermek istemiyorum çünkü dtp kan vde ırkçılık ürinde oy toplamaya çalışan bir partidir bi kresinde bir zamanlar eski dep milletvekli selim dakaın kazanacağına inamıyorum bana göre seçimler şöyle olur siirt/merkez %64 akp %18 dtp ger kalanlar diğer partiler sirvan vde tiilo akp kurtalan belki dtp gökçebağ akp alır kıl payıla
2015 Siirt seçimleri
Siirtli 2014-12-21 17:15:22
şu pervari anketini yapanlara gülüyurum arkadaş CHP DTP nasıl oluyurda favuri güsteriliyur şu anda pervaride kime sorsan ya DP yada DTP alır diyurlar.
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
reklam
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü

© Copyright 2017 Siirtim. bıttım sabunu faydaları siirt bıttım sabunu bıttım sabunu bıttım sabunu doğal bıttım sabunu
Siirt Ürünleri