Demirkıran Yatırımlarından Faydalanma Çağrısında Bulundu

9. etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında uygun bulunan projelere %50 hibe desteği sağlanacaktır. Hibe miktarı 500.000'den 1.500.00 TL'ye kadar olacaktır."ifadelerine yer verdi.
Bu haber 2014-12-15 11:16:16 eklenmiş ve 17593 kez görüntülenmiştir.

Demirkıran, yeterli bütçe ayrılmış olmasına rağmen ilimizde arzu edilen sayıda başvurunun henüz yapılmadığını, Projeden faydalanmayı düşünen yatırımcıların, 24 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar mutlaka başvuru yapmaları gerektiğini ifade etti.

Demirkıran, yaptığı açıklamada "Tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturularak gelir düzeyinin artırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal kesimde belirli bir kapasitenin oluşturulması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından, 9. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı uygulamaya konulmuştur.

Katılımcılığı sağlayan program, yerel kapasiteyi geliştiren, istihdam yaratma potansiyeli olan, üretici gelirlerini artıran ve çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas alan projelerin yanı sıra; kırsal altyapının rehabilitasyonuna yönelik projeler ile üretime yönelik makine-ekipman alımı projeleri de desteklenmektedir.

9. etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında uygun bulunan projelere %50 hibe desteği sağlanacaktır. Hibe miktarı 500.000'den 1.500.00 TL'ye kadar olacaktır."ifadelerine yer verdi.

9. Etap Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projelerinden herkesin istifade etmesi gerektiğini ifade eden Demirkıran, faydalanmayı düşünenlere Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ve DİKA tarafından her türlü desteğin verileceğini belirtti.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
reklam
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
© Copyright 2017 Siirtim. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
HABERSAL.NET İHA ABONESİDİR.
Siirt Ürünleri
bıttım sabunu
bıttım sabunu